Sekcja Lekkiej Atletyki KS Puszcza na przestrzeni czterech ostatnich lat
odnosi coraz to lepsze wyniki, dzięki wsparciu firmy Parkiet Hajnówka,
Urzędu Miasta Hajnówka, oraz Dyrekcji i nauczycieli wychowania
fizycznego Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego, Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Zespołu Szkół nr 3 w Hajnówce i innych nauczycieli wychowania fizycznego w Hajnówce. Na przestrzeni roku 2014 zawodnicy sekcji przebywali na 5 zgrupowaniach sportowych.

Trzy zgrupowania odbyły się w górach w miejscowości Borowice powiat jeleniogórski, jedno w Olecku i Augustowie. Na zgrupowaniach przebywało pięcioro zawodników. Szkolenie na obozach zapewnione było w części przez Podlaski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, dla osób z kadry wojewódzkiej. Byli to tacy zawodnicy jak Łukasz Karpiuk, Diana Karpiuk Natalia Tarasiuk, Natalia Wiertel, Andżelika Dykiert, Łukasz Predko i Kacper Tomaszuk . Fakt ten znalazł odzwierciedlenie w wynikach sportowych na zawodach rangi Mistrzostw Województwa Podlaskiego, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych i na otwartym stadionie. Dwójka zawodników Łukasz Predko i Diana Karpiuk zajęli czwarte miejsca w  Międzywojewódzkich Mistrzostwach woj. Lubelskiego i podlaskiego w biegach przełajowych, które odbyły się w 22-03-2014 w Białej Podlaskiej. Nasi zawodnicy w punktacji klubowej uzyskali 4 punkty, plasując się na bardzo dobrym 7 miejscu, wśród 12 klubów obu województw. Trener Roman Sacharczuk, dzięki postawie swoich zawodników uzyskał 4 punkty i zajął bardzo wysokie 4 miejsce wśród trenerów. Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w lekkiej atletyce, które odbyły się 28 sierpnia 2014r w Białymstoku pozwoliły na zdobycie jednego złotego medalu na dystansie 2000 m przez Łukasza Predko, srebrnego medalu przez Natalię Tarasiuk na dystansie 1000 m i wysokich miejsc Diany Karpiuk - 4 miejsce na 1000 m iNatalii Wiertel – 5 miejsce na dystansie 600 m. Zawodnicy awansowali do finału M iędzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików woj. podlaskiego i lubelskiego, które odbyły się 12-09-2014 w Zamościu. Na tych zawodach na dystansie 1000 m Łukasz Predko zdobył srebrny medal, czym zapewnił sobie prawo startu na Mistrzostwach Polski młodzików. Zawodnicy nasi na tych zawodach w punktacji klubowej zdobyli bardzo wysokie 14 miejsce. Mistrzostwa Polski Młodzików, odbyły się w dniach 27 i 28 -09-2014 r. w Zielonej Górze, gdzie Łukasz Predko na dystansie 1000 m zajął 19 miejsce  poprawiając swój rekord życiowy o 2 sekundy. Osiągnięte wyniki Łukasza Predko pozwoliły na zakwalifikowanie się do Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów. Natalia Tarasiuk i Łukasz Karpiuk z uwagi na leczenie kontuzji
nie mogli być wcieleni do wymienionej kadry. Niemniej jednak szanse na awans do kadry są realne i w przypadku uzyskania dobrych wyników na początku sezonu 2015 z pewnością awansują do zaplecza kadry narodowej.

Trenerem współpracującym z zapleczem kadry narodowej juniorów został trener KS Puszcza.